چگونه دوربین مداربسته مناسب را انتخاب کنیم؟

گزینش دوربین مداربسته مناسب کار بسیار زیاد سختی نیست. جهت این کار فقط کافیست نیاز خود را بدانید و تا حدودی در رابطه با امکانات دوربین های مداربسته اطلاعات داشته باشید.

55.CCTV Cameras چگونه دوربین مداربسته مناسب را انتخاب کنیم؟
دوربین مدار بسته دام

دوربین مدار بسته دام,دوربین مدار بسته بولت,دوربین مدار بسته
در ابتدا بایستی نوع سیستم مداربسته خود را معین بکنید . سیسـتم های مداربسته به دو دسته اصلی انالوگ و شبکه تقسیم می شوند.
سیـستم مداربسته آنالوگ: ارزان قیمت، ساده پرکاربر د است. نسبتا همه دوربین های نصب شده در منازل کوچک، واحدهای تجاری و اداری عادی دوربین انالوگ هستند .
سیـستم مداربسته شبکه: دوربین های شبکه دوربین هایی عموما پرتعرفه تخصصی تر می باشند . این دوربین ها تکنولوژی به روزتری نسبت به دوربین ها آنالوگ دارند و امکان دستیابی به کیفیت های تصویر خیلی بالا را برای شما فراهم می اورند. به طور کلی دوربین های شبکه از بسياري لحاظ از دوربین های آنالوگ بهترند. تنها عیب بزرگ آنها هزینه بر بودن انهاست بنا برای ن چنانچه از نظر هزینه دغدغه ای ندارید قطعا به سراغ دوربین های شبکه بروید.
(برای خواندن متن تخصصی در رابطه با فرق های سیستم انالوگ شبکه به این صفحه مراجعه بکنید )
انتخاب نوع دوربین از نظر بدنه فرد ی

(مقاله مشروح در این رابطه)
دوربین های مداربسته از نظر نوع شکل بدنه و کاربر ی به انواع مختلف ی تقسیم میشوند ولی انواع رایج ان عبارتند از:
دوربین دام: دوربین سقفی با شکل نیم دایره ای است که جهت محیطهای مسقف اداری، تجاری یا مسکونی مصرف می شود. این دوربین می تواند با یا بدون دید در شب IR باشد.
دوربین بولت: دوربین بولت دوربین دیواری استوانه ای شکل است که اکثرا ٌ در محیطهای غیر مسقف یا صنعتی نصب می شود. دوربین های بولت عموما مقاوت بهتر ی در مقابل آب و گرد و غبار دارند. دوربین های بولت اکثرا با دید در شب IR ساخته میشوند.
دوربین باکس: دوربین باکس یک دوربین مکعبی شکل و بدون لنز است. این دوربین ها اکثرا ٌ دارای کیفیت عکس مناسب تری نسبت بقیه انواع دوربین های مداربسته هستند به نداشتن لنز می توانید لنز مناسب را با توجه به نیاز روی آنها نصب بکنید . این دوربین ها اکثرا در محیطهای صنعتی، روی صندوق های فروشبرخي یا روبه روی راهروها نصب می شوند. دوربین های باکس اکثرا فاقد دید در شب IR هستند .
دوربین گردان (PTZ): دوربین گردان، دوربین هایی با پارت مکانیکی جهت چرخاندن دوربین به طرفین می باشند . این دوربین ها اکثرا دارای لنز با زوم اپتیکال هم می باشند که می تواند جزئیات را با اندازه دلخواه در جهات مختلف به شما نشان دهد. این دوربین ها اکثرا ٌ در فضاهای وسیع که نیاز به نظارت چند جهته دارند نصب می شود. دوربین های گردان می توانند با یا بدون دید در شب IR باشند.
دوربین های چشـم ماهی (FishEye): دوربین های چشـم ماهی دوربین هایی هستند که امکان مشاهده تصاویر در همه زوایا را جهت شما فراهم می کنند. این دوربین ها از طریق لنز فوائد تصاویر را در ۳۶۰ درجه در یافت کرده و نشان می دهند. استفاده از این دوربین ها تنها در سیـستم شبکه میسر است دوربین های چشـم ماهی انالوگ به صورت وسیع ای ساخته نمی شوند. این دوربین های اکثرا فاقد دید در شب IR هستند .
دوربین های مینیاتوری (مخفی): دوربین های مینیاتوری دوربینهای کوچکی هستند که با هدف عدم امکان تشخیص دوربین ساخته شده اند. این دوربین ها با اندازه های مختلف ی ساخته می شوند و اکثرا ٌ کیفیت تصویر مبوسیله ی دارند. مصرف از این دوربین ها تنها در محیط ها داخلی میسر است . (برای اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های مخفی این مقاله را بخوانید)
بعد از گزینش نوع دوربین حال کمی در رابطه با کیفیت عکس دوربین ها حرف می کنیم.
کیفیت عکس دروبین های شبکه با مگا پیکسل معین می شوند که بیشتر مردم با آن آشنایی کافی را دارند بعد از توضیح ات بیشتر در اینجا خود داری می کنیم. (مطلب مشروح در رابطه با کیفیت عکس دوربین های شبکه)
کیفیت عکس دوربین های انالوگ با وامیزانی به نام تیوی لاین (TV line) معین می شود. تیوی لاین در واقع معادل رزولوشن در سیـستم دیجیتال است. برای اینکه اشنایی حدودی با این سیسـتم تفکیک پذیری عکس داشته باشید به جدول زیر توجه بکنید .

کاربر د شرح ات کیفیت تصویر
فضاهای کوچک (تا ۱۰متر مربع)، محیطهای کم ارزش کیفیت عکس متوسط ۴۰۰TVL
فضاهای مبوسیله (تا ۲۰ متر مربع)، محیط های با درجه ارزش متوسط کیفیت عکس متوسط به بالا ۵۰۰TVL
فضاهای مبوسیله (تا ۳۰ متر مربع)، میحطهای با درجه ارزش متوسط به بالا کیفیت عکس بالا ۶۰۰TVL
فضاهای باز یا محیط های ارزشمند بالا بیشترین کیفیت سیسـتم انالوگ ۷۰۰TVL

مد نظر داشته باشید که کیفیت عکس ۷۰۰تیوی لاین کیفیت خیلی بالایی در مقایسه با دوربین های دیجیتال نیست در صورت معادل سازی کیفیت عکس خروجی حدودا ۰٫۵مگا پیسکل خواهد بود. جهت دستیابی به کیفیت بالاتر از ان فقط راه منطقی مصرف از دوربین های شبکه است.
با اطلاعات داده شده در این متن شما خواهید توانست تا میزان زیاد ی نیازهای را شناسایی کرده و دوربین مناسب خود را گزینش بکنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک