بازار داغ اجاره روزانه خانه مبله در تهران

نياز به سكونت كوتاه‌مدت در تهران از سوي آن دسته از ساكنان شهرهاي مختلف میهمانان خارجي كه بايد براي چند روز چند هفته به پايتخت ايران سفر كنند، باعث شده بازاري مجزا در كنار بازار اجاره يكساله آپارت مان شكل بگيرد.

139469 788 بازار داغ اجاره روزانه خانه مبله در تهران
آپارتمان مبله

اجاره آپارتمان مبله,آپارتمان مبله,اجاره آپارتمان مبله تهران

در شمال و مركز تهران، هم‌اكنون برخي آقسمت مان‌ها به صورت مبله، از يك روز تا حداكثر ۶ماه، به صورت اجاره كوتاه‌مدت به متقاضيان اجاره داده مي‌شوند. در بین فایل خانه‌های اجاره‌ای ثبت شده در بنگاه‌هاي املاک به جز خانه‌هایی که به صورت سالانه اجاره داده می‌شوند، به موارد ی برخورد می‌کنیم که قابليت اجاره هر روز یا ماهیانه به مستاجران متقاضي «سكونت كوتاه‌مدت» را نيز دارند. این خانه‌ها بیشتر در مرکز شمال پایتخت هستند و نرخ اجاره آنها بر طبق موقعیت مکانی تعداد نفرات در نوسان است. گاهي از این خانه‌های لوکس دارای امکاناتی مانند TV خانگی، کولرگازی، استخر اینترنت پر سرعت می باشند و برخي تنها وسایلی را در خود جای داده‌اند (خانه مبله) که نیاز روزانه ساکنانشان را برطرف نماید .

در حال‌حاضر طبق اطلاعاتي كه مشاوران املاك از فايل‌‌هاي اجاره كوتاه‌مدت آقسمت مان‌ اعلام مي‌كنند، نرخ اجاره هر روز این خانه‌ها بین ۱۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در تهران در نوسان است. هرچند در موارد ی خانه‌های لوکس بر طبق امکانات ویژه روزانه تا ۲ میلیون هم نرخ‌گذاری شده‌اند، اما معدل نرخ اجاره در این نوع خانه‌ها هر روز ۲۰۰ هزار تومان است. اين در حالي است كه اگر همين خانه‌ها به صورت سالانه اجاره داده شود، هزينه اجاره هر روز آنها حداكثر۱۵۰هزار تومان مي‌شود ولی در اين صورت، مستاجري كه تنها يك هفته به سكونت نياز دارد، مجبور است، آنجا را براي يك‌سال اجاره كند!

بیشتر این خانه‌ها بر طبق تعداد اتاق قیمت‌گذاری می‌شوند. مبوسیله ساکنان آبخش مان دو خوابه ۴ نفراست و بر طبق تعداد نفرات بیشتر، ۵۰ هزار تومان به ازاي هر نفر به قیمت اجاره هر روز اضافه می‌شود. به گفته گروهی از مشاوران املاک متقاضیان این نوع خانه‌ها بیشتر میهمانان خارجی هستند که مدت کوتاهی میهمان پایتخت می باشند یا مسافرانی که به دلیل کارهای اداری به شکل مزمان در تهران ساکن خواهند بود.

قیمت این نوع خانه‌ها برای مستاجر ایرانی با متقاضی خارجی مفرق است. آبخش مانی که اجاره ماهیانه آن برای مستاجر ایرانی ۳میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است برای متقاضی خارجی ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار محاسبه دريافت مي‌شود. این واحد‌ها به میهمانان خارجی به شکل ماهیانه اجاره داده می‌شود. این محدودیت به نوع آبخش مان‌هایی است که به این دسته از مخاطبان داده می‌شود. بیشتر خانه‌های لوکس جهت اجاره به متقاضیان خارجی در نظر گرفته می‌شود. به‌عنوان مثال آپارت مانی لوکس در خیابان پاسداران به قیمت ۴ هزار ۲۰۰ دلار یا آسری مان دیگری در الهیه به قیمت ۳ هزار ۵۰۰ دلار اجاره رفته است. این آپارت ما‌ن‌ها از ۶ تا ۹ ماه گاهی نیز تا ۲ سال اجاره داده می‌شود. فرق دیگری که این نوع اجاره دارد پرداخت همه مبلغ اجاره بها در ابتدای مدت قرارداد است. برخي از فعالان بازار مسکن در مورد متقاضیان این نوع خانه‌ها می‌گویند: بیمارانی که ازبقیه شهرهای کشور برای اصلاح به تهران می‌آیند یا صاحبان مشاغلی که برای مدت كمي نیاز به سکونت در پایتخت را دارند، اکثرا ٌ به صورت كوتاه‌مدت اين آسری مان‌ها را اجاره مي‌كنند.

مشاوران املاک معتقدند: مالکان این خانه‌ها بیشترین بی‌انصافی را در نرخ‌گذاری انجام می‌دهند. متقاضیان نیز بیشتر از اگهی ‌ها موارد مورد نیاز را پیدا کرده تا به دفاتر املاک مراجعه کنند.
یکی از مشاوران املاک به «جهان ی اقتصاد» می‌گوید: سال قدیم یکی از فعالان بازار از کرمان جهت اجاره مزمان به ما مراجعه کرده و تنها می‌خواست جهت دریافت پروژه دولتی آدرسی در پایتخت داشته باشد یک شماره تلفن تهران و همه کار ‌هایشان نیز در همان شهر خودشان انجام می‌شد.

این خانه‌ها از الگوی خاصی جهت قیمت گذاری تبعیت نمی‌کنند تنها بر طبق سلیقه صاحبان خانه‌ها نرخ‌گذاری می‌شود. در ماه رمضان که تعداد مسافران پایتخت كم شدن پیدا می‌کنند، قیمت‌ها ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان كم شدن می‌یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک