روش ساخت آلاچیق

آلاچیق، مکانی سرپوشیده در یک محیط باز و سرسبز است که محل مناسبی برای استراحت کسب آرامش در فضای ی آزاد هوای پاک می­باشد سرپوشیده بودن آن مانع از باران آفتاب مستقیم خواهد بود.
اگر با جمع دوست ها یا کنار خانواده خود در حیاطی زیبا و سرسبز در زیر آلاچیق ساعاتی را به خوشی گذرانده باشید با آشامیدن چای قهوه یا میل کردن کباب، زمانی را طی کرده باشید قطعا ً خاطره خوش آن همچنان در ذهن شما باقی خواهد ماند.

%name روش ساخت آلاچیق
آلاچیق

آلاچیق

مکان آلاچیق، لزوماً می­بایستی مناسب مشرف به فضای سبز آبشار و مناظر زیبا ی موجود در حیاط احداث شود، و به گونه­ای باشد که از لحاظ جغرافیایی محل، حائز کلیه امتیازات باشداحمد حبیبی آلاچیق علاوه بر زیبا یی ویِژگزینشه خود، ویژگی ها ی دیگری دارد که در حین استفاده از آن مشهود می­گردد. اگر حیاط منزل ویلایی شما وسیع است می­توانید یک آلاچیق جداگانه برای استخر تعبیه بکنید که ویژه استخر باشد.
آلاچیق های آسان باغی که از جنس طبیعت اجرا شده اند از آرامش و صفای خاصی برخوردار هستند ولی اگر میخواهید آلاچیق مدرن مجللی اجرا بکنید می می بایست در طراحی چند نکته را مد نظر داشته باشید این نوع آلاچیق در دو منطقه اجرا میگردد یکی متصل به ساختمان در محیط تراس دیگری در محوطه باغ که کمی از ساختمان فاصله دارد ولی آنچه در این دو نوع آلاچیق مشترک است امکانات رفاهی آن است اجرای باربیکیو و کباب پز در همین آلاچیق که یکی از ملزومات آلاچیق محسوب می گردد اگر این باربیکیو طبق اصول اجرا شود که در متن های سایت خودم احمد حبیبی شرایط اصول تهیه آن را شرح داده ام می تواند محیط ایده ال مطلوبی به شما ارائه دهد دود هیزم ذغال مزاحمتی جهت شما نخواهد داشت و ضروری نیست باربیکیو در فاصله دورتری از آلاچیق ایجاد گردد.
لازم ه این باربیکیو داشتن روشویی آب و انشعاب فاضلاب است که ضرورت آن نیاز حس میگردد و مکان مناسبی جهت جمع آوری دسترس ی آسان به چوب ذغال لوازم مورد نیاز که شکل آن بنا به سلیقه و خلاقیت شما دارد.در اکثرا ٌ اشکال عکسهایی که از آلاچیق های کشور های خارجی دید ه ام اکثرا به این شکل بوده که کباب پز اجرا شده در آلاچیق با دوکابین در طرفین کابین روشویی و ظرفشویی کابین دیگر محل نصب فن و جعبه برق ذخیره سازی چوب و ذغال لوازم دیگر است .
روش طراحی و تزئین آلاچیق با سلیقه افراد مفرق است برخي افراد آبشار آبنما را در ترکیب آلاچیق تلفیق می نمایند بعضی ترجیح می دهند در وسط برکه آب اجرا نمایند ترکیب صندلی ها گلدانها و غیره سقف کف همگی به سلیقه افراد بستگی دارد ولی هرچه به طبیعت نزدیک باشد و از سبک های روستیک استفاده شود خوب است.
شمهم نیست سقف آلاچیق را از چه جنسی انتخاب نمائید احمد حبیبیولی آنچه امروزه متداول شده سقف شیبدار و چندضلعی از سفال قهوه­ای رنگ می­باشداحمد حبیبی آلاچیق می­تواند از جنس فلز یا آجر، کامپوزیت باشد ولی آنچه لذت حضـور را دوچندان می­نماید آلاچیق طبیعی است که از شاخه و برگ و تنه درختان درست می­شود. شما می­توانید با سیماناحمد حبیبی آلاچیقی از درخت را به صورت مجازی ساخته مصرف نمایید برای این منظور بایستی اسکلت آلاچیق را از فلز بسازید روی آن را با توری و یا رابیتز بپوشانید، پس با ترکیب ۶۰ درصد سیمان و ۴۰ درصد پودر سنگ ملاطی ساخته توسط وسائل ی روی مکانی که توری کشیده­اید بکشید به گونه­ای که توری زیر ملاط محو شوداحمد حبیبی مجدداً ملاطی به صورت خشک ترکیب نمایید که مخلوطی از ۴۰ درصد سیمان و ۴۰ درصد پودر سنگ ۲۰ درصد پودر رنگی (ترجیحاً قهوه­ای) باشد میزان ی از آن ملاط را با آب مخلوط کرده روی محل قبلی بکشیداحمد حبیبی در حین کشیدن این ملاط می­توانید سری ­هایی را برجسته بکنید تا به شکل، پارت بریده شده شاخه­های درختان بشود این عمل را با دستکش انجام داده بوسیله چنگالی روی ملاط رنگی که کشیده­اید فشار دهید و شیارهایی ایجاد نمائید. مد نظر داشته باشید که هم، ملاط طولی زیاد ی مصرف نکنید که سريع خشک شود که در این صورت نمی­توانید شیارهای مورد نظر را اجرا نمائید و هم شیارها را به صورت بی­قاعده نا مرتب ولی به صورت یکطرفه باشد بکشید. ضخامت این ملاط رنگی می­تواند چند سانتی­متر باشد.
دقت نمائید که اگر می­خواهید تنه درخت مجازی را بزرگ جلوه دهید می­باید از چنگال بزرگتر مصرف نمایید.
امتیاز اینآموزش اینست که ضمن تشابه زیاد به پوسته درخت، در صورت وارد شدن ضربه و آسیب به پارت ­های این آلاچیق هرگز، آسیب نمایان نخواهد بوداحمد حبیبی زیرا مغز ملاط یکدست می­باشد هیچ وقت نیازی به نقاشی سالانه بر روی آن نخواهد بود. در پارت ­هایی که به عنوان برش شاخه معین کرده ­اید با ملاطی به شیوه قبل ولی به رنگ کرم یا زرد یا نارنجی روشن درست نمایید و با کاردک بکشید و با لبه چنگال یا چاقو شیارهایی به صورت زمان ی داخل محل خش بیاندازید.
این فرمول را می­توانید جهت موارد دیگر استفاده نمائید لبه باغچه­ها را به شکل تنه درخت خوابیده اجرا نمایید یا نرده­های چوبی بسازید.
امیدواریم در آلاچیقی که می­سازید لذت کافی را ببرید و به خاطر داشته باشید که با مشارکت ساکنین مجتمع مسکونی می­توانید حیاطی زیبا و سرسبز احداث کرده آلاچیقی را در داخل آن محیط بسازید تا همگان از شیرینی لحظات حضـور در آن بهره­مند گردند.
با ذهن خلاق می­توانید دیوار کوتاه آلاچیق را به شکل­های گوناگون طراحی بکنید و نشیمنگاه آن به هر صورت که سلیقه دارید طراحی نمائید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک