کسب و کار اینترنتی ، آرامشی قبل از طوفان

ممکن است با سوال بکنید کسب کار اینترنتی چه ارتباطی می تواند با طوفان داشته باشد.اصلا براي چه آرامش قبل از طوفان؟

این روزها زیاد در رسانه های مختلف دیده شنیده ایم که خیلی ی از افراد با ایجاد کسب و کار های اینترنتی به ثروت های بسياري رسیده اند. به هیچ عنوان فکر نکنید که می خواهم شما را متقاعد کنم که شبه با کسب و کار اینترنتی ثروتمند شوید ولی فراموش نکنید که بسياري از افراد با نگرش های مفرق توانسته اند به درآمد های عالی برسند. من همواره سعی می کنم در نوشته های خودم کمتر از کمپانی ها افراد خارجی مثال بزنم و تمایلم برای درک بیشتر از این موضوع مثال جریان های افراد و شرکت های ایرانی باشد. من خواسته ناخواسته ساعت ها با اینترنت سر و کار دارم چنانچه شما هم علاقه به اینترنت داشته باشید با جستجو کردن وب سایت های مختلف فارسی زبان می توانید براحتی حدس بزنید که کسب کارهای اینترنتی ایرانی در چه اهمیت ی قرار دارند.

یکی از رموز موفق یت در کسب کار اینترنتی علاوه بر داشتن وب سایت ارتقا ترافیک وب سایت است. منظور من از ترافیک وب سایت آمار بالای بازدیدکنندگان یک وب سایت است ولی نبایستی فراموش کرد فقط آمار بازدیدکننده ای بهتر و مناسب است که هدفمند باشد.اجازه بدهید راز موفق یت وب سایت و تجارت اینترنتی را در معادله ای که همواره در کارگاه ها و سمینارهای مختلف به آن اشاره می کنم را جهت شما فاش کنم.

ایده مناسب (خلاقیت در تجارت اینترنتی ) + خدمات متمایز به مشتری + بیشتر شدن ترافیک واقعی هدفمند = موفق یت در کسب کار اینترنتی

معادله فوق ممکن است مثال کسب کارهای اینترنتی خوب بسياري در جهان باشد مثل فیس بوک. تابحال با فکر کرده اید که در این چند سال اخیر خیلی مشابه سایتهای شبکه اجتماعی در اینترنت راه اندازی شده است ولی جهت چه از این تمام شبکه اجتماعی تنها فیس بوک خوب بوده؟

آیا با فکر کرده اید که سرویس های ارائه کننده پست الکترونیکی در جهان بسیار زیاد بوده ولی چرا تنها یاهو جیمیل موفق بوده اند؟ براي چه در این دو سال سهم بازار در مصرف کنندگان از جیمیل چند مساوی شده است؟

تمام این پرسش ها را در ۳ چیز می توان یافت:
ایده مناسب ( خلاقیت در تجارت اینترنتی )
خدمات متمایز به مشتری
افزایش ترافیک واقعی هدفمند

بسياري از وب سایت ها فقط فقط موفق به کسب درآمد زیاد از بیشتر شدن ترافیک هدفمند داشته اند. ترافیک بازدیدکننده بصورت هدفمند یکی از مهمترین فاکتورها جهت بیشتر شدن تصاعدی در تجارت اینترنتی است .
اما موفق یت کسب کار اینترنتی فقط به این ۳ مسئله خاتمه پیدا نمی نماید و بسياري از فاکتورهای دیگر در روند رشد تجارت تاثیرگذار است شبیه مشاهده رفتار مشتری در وب سایت و ارزیابی آن که با توجه به درخواست های زیاد شما علاقه مندان در مطلب های بعدی به آن اشاره خواهم کرد.

خوشبختانه ایران نسبت به چند سال پیش در اهمیت مناسب تری قرار گرفته است و چنانچه به وب وبسایت های مختلف فارسی ضرر در اینترنت سری بزنید شاهد تغییر ارتقا بیشتر شدن تجارت های مختلف در ایران خواهیـم بود .
نمی دانم چقدر با الکسا (www.Alexa.com) آشنائی دارید ولی اگر در این وب سایت سری بزنید در بخش کشورها با کلیک بر کشور ایران ۵۰۰ وب وب سایت محبوب ایرانی ها را می توان دید . این سرویس به شما یاری می نماید تا وب وب سایت های علاقه مندان ایرانی را مشاهده بکنید این سرویس به کسب و کار اینترنتی شما شاخ برگ می دهد زیرا شما می توانید علاقه مندی های ما ایرانان را بصورت کامل مشاهده و بر طبق آن به تجارت اینترنتی خود یاری کنیم.

برای شروع تجارت اینترنتی نمی بایست به معادله فوق بسنده کرد می بایست گامی برداشت.در مطلب های قبلی به این موضوع اشاره کردم که جهت شروع تجارت اینترنتی گزینش ایده ی مناسب زیاد با اهمیت است. بسياري به وب وبسایت من www.halakoei.com سر زده سوالات مشابهی بیان کرده اند.چگونه می توان ایده ای مناسب انتخاب کرد؟ آیا هر ایده ای برای شروع مناسب است؟

فراموش نکنید که این شما هستید که بر طبق نیازهای مشتری، می توان ایده های مختلف ی را پرورش دهید و این فاکتور برای شروع تجارت اینترنتی خیلی قابل توجه است.در شروع کسب و کار اینترنتی با اهمیت زیاد نیست شما چند سال دارید با اهمیت نیست که چقدر سرمایه دارید خیلی مهم نیست که در کجای این کره خاکی زندگی می بکنید ،تنها نکته ای که بسیار زیاد با اهمیت است انتخاب مناسب ایده خلاقیت در تجارت اینترنتی است. یکی دیگر از رموز موفق یت افراد خوب در اینترنت علاقه داشتن است. در هر کجا هستید از شما خواهش می کنم که تنها کسب و کار اینترنتی را راه اندازی بکنید که از ته دل به آن علاقه دارید و تنها به بعد های مالی به آن نگاه نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک