گزارشات تحقیقی تازه: گوش کردن موسیقی غمگین ما را خوشحال تر می کند

%name گزارشات  تحقیقی تازه: گوش کردن موسیقی غمگین ما را خوشحال تر می کند

دانلود آهنگ جدید

نتایج تحقیقی تازه نشان داده که گوش دادن موزیک های غمگین منجر به ظهور حس ات مثبت شادمان کننده در ما می شود. چنانچه این نتیجه صحیح باشد با کلیه تصوراتی که تا به حال در خصوص گوش کردن موسیقی های غمزده داشته ایم مفرق خواهد بود.

نتیجه این تحقیق در نشریه PLOS ONE منتشر شده است. در این تحقیق که در دانشگاه برلین انجام شده از ۷۲۲ نفر در همه جهان نظرسنجی ای انجام شده است. در بخشی از این نظرسنجی از شرکـت کنندگان خواسته شده که به موزیک ی غمگین گوش کننده و بعد از آن اثرات مثبت در روحیه این افراد مشاهده شده است.

در نتیجه گیری این تحقیق آمده که به نظر می رسد اثر موزیک های غمگین روی ما ظهور احساس ات مثبت از طریق تنظیم خلق خوی بد مان است.

به زبان دیگر، بر طبق این تحقیق، موسیقی های غمگین مجموعه ای پیچیده اما مثبت از احساس ات ما را برانگیخته می کنند. اکثرا شرکـت کنندگان در این تحقیق گفته اند که موزیک های غمگین خاطراتی ویِژگزینشه یا خوش را در وقت و مکانی ویِژگزینشه جهت آنها زنده کرده اند. همين طور برخي از آنها از اینکه حس ات مثبت و آرامش بیشتری به واسطه گوش دادن به این موزیک ها در آنها برانگیخته شده، شگفت زده شده اند. و حداقل سه نفر از این افراد اعلام کرده اند که همه این حس ات را با شنیدن مجدد این موزیک ها حس کرده اند.

نگارندگان این تحقیق نتیجه گرفته اند که این سبک موسیقی می تواند به ما در کار کردن روی گاهي موارد ویِژگزینشه روحی یاری کند، جهت چه که تاثیر موسیقی روی تصورات حس ات ما خیلی عمیق به نظر می رسد.

همچنین در این تحقیق بر روی نقشی که موزیک ‌اصلاح ی می تواند بر روی ویرایش حس ات ظهور حس ات مثبت بیشتر در ما داشته باشد هم بحث شده. با نتیجه این تحلیل می توان بر روی افرادی که از ناپایداری احساس ی رنج می برند، با مصرف از سبک های خاصی از موسیقی حس ات مثبت بیشتری القا کرد. موسیقی برای این افراد می تواند نقشی اصلاح گر تثبیت کننده جهت حس اتشان گیم کند.

پس دفعه بعد که شما در زندگی با موقعیتی ناآسان کننده مواجه شدید، ممکن است گوش دادن موزیک غمگین یا نه‌چندان شاد مانند Moonlight Sonata از بتهوون (که مورد علاقه کمپانی کنندگان این تحقیق نیز بوده) بتواند حال شما را نیز تا حدودی اصلاح بخشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک