فرق متل با هتل چیست؟

%name فرق متل با هتل چیست؟

هتل آپارتمان مشهد

تاریخچه تهیه هتل‌ها به سال‌های بسیار زیاد دور باز می‌گردد، درحالی‌که متل‌ها با گسترش مسافرت های جاده‌ای در اوایل دهه ۱۹۰۰ شکل گرفتند. متل‌ها بیشتر جهت اقامت رانندگان بین‌راهی به وجود آمده بودند ازاین‌رو نام‌گذاری این مراکز اقامتی نیز بر همین اساس صورت گرفته است. با کجارو همراه باشید تا به فرق هتل‌ها بل متل‌ها بپردازیم.
متل (Mo-tel) مخفف دو کلمه Motorist به معنای راننده و هتل (Hotel) است. اگرچه امروزه فرق ‌های بارز هتل متل، به‌ویژه با زنجیره‌ای شدن متل‌ها در حال کمرنگ شدن است ولی هنوز هم هتل و متل هریک معین ه‌های ویِژگزینشه خود را دارند.
طراحی
هتل‌ها می‌توانند طبقه، چندطبقه یا در طرح‌های مختلف دیگری بنا شوند. فصل مشترک همه هتل‌ها، اتاق‌هایی است که ورودی آن‌ها داخل ساختمان قرار گرفته کل ساختمان نیز یا چند ورودی بیشتر ندارد. متل‌ها ولی بیشتر یک طبقه یا نهایتاً دو طبقه‌اند. ورودی اتاق‌های متل اکثرا ٌ ً رو به بیرون ساختمان است تا اقامت‌کنندگان به‌راحتی به اتومبیل ‌هایشان دساسترس ی داشته باشند. متل‌ها اکثرا ٌ ً فاقد راهرو بوده پیاده‌رویی خارج از ساختمان دارند.
امکانات
در هتل‌ها انواع امکانات در اختیار میهمانان قرار می‌گیرد. استخرهای داخل و خارج از ساختمان، جکوزی، باشگاه بدن‌سازی، اتاق‌های تفریح و بازی، خشک‌شویی داخل ساختمان، خدمات داخل اتاق، اتاق‌های پذیرایی گردهمایی و مراکز تجاری از معمول‌ترین امکانات هتل‌ها هستند .درحالی‌که متل‌ها از ارائه خیلی ی از امکانات ذکرشده صرف‌نظر می‌کنند. چنانچه متلی استخر باشد، در فضای خارج از ساختمان قرار گرفته حتی در بیشتر متل‌ها تهیه غذا بر عهده خودتان است.
هزینه
هتل‌ها به دلیل امکانات خدماتی که ارائه می‌کنند هزینه بالاتری هم دریافت می‌کنند. با پول که برای اقامت در هتل پرداخت می‌کنید از امکانات مجلل و خدمات باکیفیت‌تری هم مصرف می‌کنید. متل‌ها به‌طورکلی زیاد ارزان‌تر هستند . متل‌ها امکانات زیاد ی در اختیارتان قرار نمی‌دهند و در مقابل انتظار دریافت نرخ بسیار زیاد ی از شما ندارند. در اصل هدف از تهیه متل‌ها ، ارائه خدمات خوبتر به افرادی بود که در بین راه برای اقامت چادر می‌زدند.
موقعیت
هتل‌ها در همه‌جا یافت می‌شوند، به‌ویژه در مراکز شهرها، نزدیکی فرودگاه‌ها، اماکن تفریحی ، نزدیک بزرگراه‌ها. حتی برخي از ساکنان شهرها نیز جهت لذت بردن از اوقات فراغت خود به هتل‌های نزدیک محل سکونت می‌روند. ولی متل‌ها بیشتر در حومه‌ی شهرها به‌خصوص در نزدیکی آزادراه‌ها بنا می‌شوند، همين طور ردپای متل‌ها را در اطراف اماکن گردشگری که نیاز به مسافرت‌های جاده‌ای دارند می‌توان یافت. از آنجاکه مسافران چنین جاذبه ‌هایی با اتومبیل مسافرت می‌کنند، فاصله متل‌ها اکثرا ٌ ً کمی بیشتر از هتل‌های آن جاذبه گردشگری است.
هدف از ساخت
هدف از تهیه هتل‌ها لذت بردن از امکانات آن‌ها است. طراحی هتل به‌گونه‌ای است که میهمانان آن چه گردشگر باشند یا ساکن همان شهر، بتوانند لحظات مفرحی را در محیط هتل بگذرانند. متل‌ها باهدف اقامت مسافران بین‌راهی بنا می‌شوند. در طراحی متل سهولت دسترس و نگرانی ی به اتومبیل شخصی و نزدیکی به ورودی بزرگراه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. متل‌ها امکانات اولیه‌ای ارائه می‌دهند تا هر مسافری توان پرداخت تعرفه اقامت در آن‌ها را داشته باشد. حتی اگر به متل‌های واقع در اطراف جاذبه ‌های گردشگری دقت بکنید ، طراحی به‌گونه‌ای است که فرض شده مسافران بیشتر اوقات خود را در بیرون از متل می‌گذرانند و تنها جهت استراحت گذراندن شب به متل بازمی‌گردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک