چگونگی اتصال وب سایت به درگاه های بانکی

BANKS چگونگی اتصال  وب سایت به درگاه های بانکی

درگاه پرداخت دلاری

درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟
درگاه های پرداخت اینترنتی به مانند دستگاه های POS فروشگاه ها است با این فرق که اولا شما بدون نیاز به تجهیزات فیزیکی یا خط تلفن به درگاه متصل می شوید دوماً مشتریان شما از طریق درگاه پرداختی اینترنتی شما از تمام نقاط جهان می توانند با کارت های عضو شتاب اقدام په خرید از وب سایت شما نمایند.
انواع درگاه های پرداخت اینترنتی
درگاه هاه پرداخت اینترنتی در حالت کلی به دو نوع مستقیم غیر مستقیم تقسیم می شوند.
درگاه های پرداخت مستقیم رویه اخذ سخت تر و مراحل بیشتری را طی می نمایند و مناسب مجموعه های بزرگ است .
جهت اخذ درگاه های پرداخت غیر مستقیم با مراجعه به وب وب سایت درگاه های واسطه می توانید كار به اخذ درگاه نمائید. مراحل اخذ درگاه های پرداخت واسطه (غیرمستقیم) آسان تر از درگاه های پرداخت مستقیم است ولی معایبی هم دارند که در ادامه شرح داده شده است. از معتبهترین درگاه های پرداخت واسطه می توان از زرین پال پی لاین نام برد.
معایب درگاه های پرداخت اینترنتی غیر مستقمی بانکی:
وجه پرداختی بعد از پرداخت مشتری مستقیماً به حساب شما واریز نمیگردد و با تاخیر ۳ روزه به حساب شما واریز می گردد.
درگاه های پرداخت واسطه دارای کارمزد هستند .
مشتریان در صفحه پرداخت بانکی به جای نام کسب کار شما، نام وب وب سایت واسطه را مشاهده می کنند.
و …
با این وجود در صورتی که شما یک کسب کار نوپا هستید می توانید از معایب ذکر شده چشـم پوشی کرده و به آسانی وب سایت را مجهز به درگاه پرداخت اینترنتی نمائید
نحوه اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی چگونه است؟
جهت اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی در قدیم نیازی به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نبود شما مستقیماً با ارسال مدارکی از قبیل شناسنامه و نام سایت و آدرس IP وب سایت می توانستید به راحتی كار به اخذ درگاه از بانک های ارائه دهنده كار نمائید ولی با افزایش تعداد جرایم اینترنتی نیاز به تائید هویت پذیرندگان درگاه ها و به پدیدار شدن سیـستم ی یکپارچه وجود چنین سیسـتم کنترلی بیشتر احساس می شد.
هم اکنون جهت اخذ درگاه های اینترنتی قبل از هر چیز شما باید جهت کسب کار از طریق وب سایت نماد اعتماد الکترونیک اقدام به اخذ نماد اعتماد نمائید.
بعد از اخذ نماد اعتماد الکترونیک می توانید با مراجعه به وب وبسایت شاپرک با شرکـت ها و نوع خدمات ارائه شده توسط آنها آشنا شده و با مراجعه به سایت یا ارتباط با شماره تلفن مجموعه هایی که خدمات پرداخت اینترنتی می باشند از آنها تقاضای درگاه اینترنتی نمائید.
درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟
درگاه های پرداخت اینترنتی به مانند دستگاه های POS فروشگاه ها است با این فرق که اولا شما بدون نیاز به تجهیزات فیزیکی و یا خط تلفن به درگاه متصل می شوید دوماً مشتریان شما از طریق درگاه پرداختی اینترنتی شما از تمام نقاط جهان می توانند با کارت های عضو شتاب كار په خرید از وب سایت شما نمایند.
انواع درگاه های پرداخت اینترنتی
درگاه هاه پرداخت اینترنتی در حالت کلی به دو نوع مستقیم غیر مستقیم تقسیم می شوند.
درگاه های پرداخت مستقیم اکثرا رویه اخذ سخت تر مراحل زیادتری را طی می نمایند و مناسب کمپانی های بزرگ است .
جهت اخذ درگاه های پرداخت غیر مستقیم با مراجعه به وب وبسایت درگاه های واسطه می توانید اقدام به اخذ درگاه نمائید. مراحل اخذ درگاه های پرداخت واسطه (غیرمستقیم) آسان تر از درگاه های پرداخت مستقیم است ولی معایبی نیز دارند که در ادامه توضیح داده شده است. از معتبهترین درگاه های پرداخت واسطه می توان از زرین پال و پی لاین نام برد.
معایب درگاه های پرداخت اینترنتی غیر مستقمی بانکی:
وجه پرداختی بعد از پرداخت مشتری مستقیماً به حساب شما واریز نمیگردد با تاخیر ۳ روزه به حساب شما واریز می گردد.
درگاه های پرداخت واسطه کارمزد می باشند .
مشتریان در صفحه پرداخت بانکی به جای نام کسب کار شما، نام وب سایت واسطه را مشاهده می کنند.
و …
با این وجود در صورتی که شما یک کسب و کار نوپا هستید می توانید از معایب ذکر شده چشـم پوشی کرده به آسانی وب سایت خود را مجهز به درگاه پرداخت اینترنتی نمائید
شیوه اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی چگونه است؟
برای اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی در قدیم نیازی به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نبود و شما مستقیماً با ارسال مدارکی از قبیل شناسنامه و نام سایت و آدرس IP سایت می توانستید به راحتی اقدام به اخذ درگاه از بانک های ارائه دهنده كار نمائید ، ولی با بیشتر شدن تعداد جرایم اینترنتی نیاز به تائید هویت پذیرندگان درگاه ها و به پدیدار شدن سیـستم ی یکپارچه وجود چنین سیستم کنترلی بیشتر حس می شد.
هم اکنون جهت اخذ درگاه های اینترنتی قبل از هر چیز شما باید جهت کسب کار خود از طریق وب سایت نماد اعتماد الکترونیک اقدام به اخذ نماد اعتماد نمائید.
بعد از اخذ نماد اعتماد الکترونیک می توانید با مراجعه به وب سایت شاپرک با شرکت ها و نوع خدمات ارائه شده بوسیله آنها آشنا شده و با مراجعه به سایت یا ارتباط با شماره تلفن مجموعه هایی که خدمات پرداخت اینترنتی هستند از آنها تقاضای درگاه اینترنتی نمائید.
وظیفه وب سایت شاپرک چیست ؟
شاپرک با فراهم کردن نظامی کامل و جامع، نظارت دقیق تمام جانبه بر عملیات پرداخت عملکرد مجموعه های تابعه خواهد داشت:
کنترل و نظارت در شبکه پرداخت کشور
ایجاد ساز و کار یکسان جهت کار مجموعه ها
استاندارد سازی خدمات قابل عرضه
هدایت به سمت استفاده بهینه از منابع
در قدیم بانک ها مستقیماً كار به ارائه درگاه می کردند این نوعی آشفتگی به وجود می آورد زیر بانک های مختلف با شرایط مختلف اقدام به ارائه درگاه می نمودند . نظارت و پیگیری پرداخت ها اکثرا مساله بود ولی با به پدیدار شدن سیـستم شاپرک این مساله برطرف گردید.
شاپرک با فراهم کردن نظامی کامل جامع، نظارت دقیق و تمام جانبه بر عملیات پرداخت و عملکرد شرکت های تابعه خواهد داشت:
کنترل نظارت در شبکه پرداخت کشور
ایجاد ساز و کار یکسان برای کار شرکت ها
استاندارد سازی خدمات قابل عرضه
هدایت به سمت استفاده بهینه از منابع
در قدیم بانک ها مستقیماً اقدام به ارائه درگاه می کردند این خود نوعی آشفتگی به وجود می آورد زیر بانک های مختلف با شرایط مختلف كار به ارائه درگاه می نمودند . نظارت پیگیری پرداخت ها اکثرا مساله بود ولی با به پدیدار شدن سیـستم شاپرک این مساله برطرف گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک