نقش پشم سنگ و مواجهه با آتش سوزی

%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82 %D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%84 %D8%AF%D8%B1 %D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1 %D8%AD%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA نقش پشم سنگ و  مواجهه با آتش سوزی

اطلاعات بیشتر+

آتش سوزی یکی از حوادث ضرر بار و جبران ناپذیری است که امروزه بسياري از سازه ها را تحت الشعاع قرار داده است ساختمان های نسل جدید با ساختمان های کوچک گذشته زیاد مفرق تر هستند در این ساختمان ها اگر آتش سوزی بوجود آید آتشنشان ها با مصالح جدید تر و خشن تری مواجه هستند در اکثر موارد مهار آتش زمانی انجام می شود که ساختمان دچار خسارت ۴۰% شده است در یک ساختمان تجاری بزرگ چنین خسارتی, هزینه هنگفت جبران ناپذیری برای صاحبان ساختمان است .
چاره کار چیست ؟
بعد از نگاه اجماعی به صورت مسئله متوجه می شویم بایستی در ساختمان از مصالحی استفاده کنیم که به روند آتش سوزی یا چنین حادثه هایی سرعت نبخشیده تا میزان امکان در مقابل آن پایداری نماید . علاوه بر مصالح می توان با رویکرد صرفه جویی در انرژی از عایق های مثل پشم سنگ , پشم سرامیک , عایق الاستومری استفاده کرد و هم در مقابل آتش ایستاد هم در مقابل هزینه های رو به بیشتر شدن انرژی ساختمان, چون به وسیله عایق کاری ساختمان بخش ی که عایق می شود در تابستان خنک تر در زمستان گرم تر است و در مدت كمي نرخ عایق کاری جبران می شود هم اینکه چنانچه آتش سوزی حادث شودعایق باعث پیشگیری از سوختن ساختمان می شود و ویژگی تدافع داخلی مقابل آتش را جهت ساختمان به ارمغان می آورد .
همان گونه که FSEU در گزارش خود بیان کرده است خیلی ی از مرگ ها در حوادث آتش سوزی رخ می دهد این مجمع از ساختمان سازان در خواست کرده است که بوسیله استفاده از مصالح مقاوم در مساوی آتش همين طور عایق پشم سنگ در مقابل حوادث دلخراش بایستند و تلفات آتش سوزی در ساختمان را تا میزانی كم شدن دهند . طبق این گزارش آتش جان ۴ هزار اروپایی را در سال می گیرد نزدیک ۲۰۰ نفر برای حوادث آتش سوزی به بیمارستان مراجعه می کنند.
چنانچه به تیتر اخبار حوادث در کشور خودمان نبعضی بیاندازیم می بینیم که خیلی ی از حوادث اتفاق افتاده در رابطه با آتش آتش سوزی است و در برخي موارد حتی این آتش سوزی ها عمدی تشخیص داده شده است که ممکن است از غرض ورزی های شخصی بوجود آمده باشد ولی خسارات جانی مالی زیاد جبران ناپذیری توسط تصمیم گیری غلط فرد بوجود امده است.
علاوه بر اقدامات پیشگیرانه مثل استفاده از عایق پشم سنگ در ساختمان می بایست لوازم اطفاء حریق تهیه دیده شده باشد تا افرادی که داخل ساختمان هستند در زمان شروع آتش سوزی هستند بتوانند به راحتی آتش را با کپسول خاموش کنند یا سیسـتم اطفاء حریق ضد دود که در بسیار زیاد ی از ساختمان های استفاده می شود و به شکل اتوماتیک ی عمل خاموش کردن آتش را انجام می دهند .
نتیجه گیری
مقوله آتش سوزی در ساختمان یک مبحث خیلی مهم است جهت مواجهه با آن باید از راهکار های پیشگیرانه مثل مصالح مناسب و عایق های چون پشم سنگ استفاده کرد تا جلوی حوادث آتش سوزی عمدی و سهوی که در ساختمان اتفاق می افتد را گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک