۸ تاثیر جالب موسیقی بر مغز آدم

۸ تاثیر جذاب موزیک بر مغز آدم

background wallpaper music 12 Best Background ۸ تاثیر  جالب   موسیقی بر مغز آدم

فردریش نیچه

ارسطو موسیقی را یکی از شاخه‌های ریاضی می‌دانسته فیلسوفان اسلامی نیز این نظر را پذیرفته‌اند، شبیه ابن سینا که در بخش دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی ریاضی کتاب شفا از موسیقی نام برده‌است. ولی از آنجا که تمام ویژگی‌های موسیقی مانند ریاضی مسلم و غیرقابل تغییر نیست، بلکه ذوق و قریحهٔ سازنده نوازنده در آن دخالت تام دارد، آن را هنر نیز می‌دانند. در هر صورت موسیقی امروز دانش هنری وسیع ‌ای است که بخش‌های گوناگون تخصصی می‌باشد. صدا در صورتی موسیقی نامیده می‌شود که بتواند پیوند بین اذهان ایجاد نماید مرزی از جنس انتزاع آن را محدود نکند.

اما این علم، هنر یا پدیده‌ی فوق‌العاده چه تاثیری بر آدم روحیاتش دارد؟ محققان در همه جهان به مطالعه‌ی این تاثیرات پرداخته‌اند که خلاصه‌ی زیاد کوچکی از همه‌ی نظریات آنها را می‌توانید در این مطلب تحقيق کنید.

ویژگی ها ی اسپیکر بلوتوث
چهار آلبوم آهنگ ایرانی جهت هديه به عاشقان آهنگ ‌
۱۰ وسیله دیجیتال که با پول خرج کردن برای آن‌های پشیمان نمی‌شوید
بهترین هدفون برای هر فرد د ؛ راهنمای خرید هدفون

۱- موسیقی شاد یا غمگین بر دید ما به موارد خنثی تاثیر می‌گذارد

اکثرا می‌توانیم تشخیص دهیم که موسیقی شاد و غمگین است، ولی این نظر اکثرا ٌ برخواسته از حس ی است که با شنیدن موسیقی به شخص منتقل می‌شود. در واقع ، مغز ما به موزیک شاد غمگین مفرق جواب می‌دهد.

حتی قطعه‌های کوتاه موسیقی شاد یا غمگین بر ما اثر می‌گذارند. تحقیق نشان می‌دهد که بعد از شنیدن یک قطعه‌ی موزیک کوتاه، شرکت کنندگان بیشتر تمایل داشتند که وضعیت خنثی‌ای را به عنوان وضعیتی شاد و یا غمگین تفسیر کنند تا با موسیقی ‌ای که شنیده بودند، همآهنگ شود. این مورد با دیگر حالت‌های چهره هم اتفاق افتاد، اما بیشتر جهت موقعیت‌هایی قابل تذکر بود که به حالت خنثی نزدیک‌تر بودند.

مساله جالب‌تر دیگر در مورد چگونگی تحت تاثیر موزیک قرار گرفتن احساس ات این است که دو نوع احساس ات به موزیک مرتبط می باشند : حس ات ادراکی و احساس ات عاطفی.

این بدان مفهوم است که برخي اوقات می‌توانیم احساس ات یک قطعه‌ی آهنگ را بدون تجربه کردن‌شان، درک کنیم، که دال بر این مساله است که گوش دادن به موزیک غمگین جهت خیلی ی از نه تنها افسرده کننده نیست، بلکه خیلی لذت بخش است.

بر خلاف شرایط واقعی، هیچ خطر و یا تحدید جدی‌ای گوش دادن به موسیقی ما را تهدید نمی‌کند، پس می‌توانیم حس ات مربوطه را بدون تجربه‌ی واقعی، درک کنیم.
۲-صوت پس زمینه می‌تواند خلاقیت را افزایش دهد

تمام موزیک ‌های انرژتیک داخل لیست موسیقی ‌شان را رفیق دارند. ولی ی که بحث خلاقیت کاری به بین می‌آید، ممکن است آهنگ بلند بهترین مورد نباشد.

تحقیقات نشان داده‌اند که سطح ملایم موسیقی نقطه عطفی جهت خلاقیت است. موسیقی پس زمینه حتی بیشتر از سطوح پایین موزیک خلاقیت آدم را تحریک می‌کند.

عملکرد این قضیه به گونه‌ای است که موزیک ملایم دشواری پردازش را افزایش داده که منجر به بیشتر شدن پردازش انتزاعی خلاقیت بالاتری می‌شود. به بیان دیگر، ی که در تلاش برای پردازش کارها هستیم، به سمت روش‌های خلاقانه‌تر می‌رویم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک