در فصل بهار چه لباسی بپوشیم؟

432 در فصل بهار چه لباسی بپوشیم؟

جدیدترین مدل مانتو
پونه خامین طراح لباس عقیده دارد چون در ایران خانم‌ها فرم ثابت حاوی مانتو و روسری دارند، مصرف از رنگ به عنوان مد سال باعث می‌شود لبـاس ‌ها یکسان شوند.

پونه خامین که در رشته‌های صنایع دستی روزنامـه ‌نگاری تحصیل کرده است، بعد از کار به عنوان منشی صحنه در سینما و تلویزیون به کار در زمینه طراحی لبـاس عمومی پرداخته و محصولات ی با نام «هوردخت» تولید می‌کند.
او درباره انتخاب لبـاس مناسب فصل بهار و تابستان می‌گوید: جنس پارچه در انتخاب لباس زیاد خیلی مهم است. با توجه به اینکه زمستانی کم بارش داشتیم می‌دانیم که بهار تابستان گرمی خواهیم داشت، پس باید از پارچه‌های خنک استفاده شود. اما هر پارچه‌ای هم که نازک باشد بر خنک بودن آن نیست. لبـاس ی که جهت پوشش این فصل خانم‌ها بسیار زیاد مناسب است، دامن است. دامن علاوه بـر اینکه باوقار و سنگین بودن خنک‌تر است. چنانچه خانم‌ها عادت کنند با مانتوی خود دامن بپوشند کار ‌های آزادانه‌تری خواهند داشت.

خامین درمورد نبود رنگ مدل سال در بازار پوشاک ایران گفت: به نظر من اینکه در پوشش رسمی خانم‌ها رنگ سال یا مد سال وجود ندارد خوب است. ی در کشورهای خارجی رنگ سال معرفی می‌شود به تنوع زیاد ی که در پوشاک افراد وجود دارد، این رنگ یکسان باعث تکرار ی شدن پوشش آن‌ها نمی‌شود ولی در ایران خانم‌ها فرم ثابت حاوی مانتو و روسری دارند چنانچه قرار باشد از رنگ به عنوان مد سال مصرف کنند تمام افراد یکسان خواهند شد.

وی اضافه می‌کند: در فرم ثابت پوشش ما تنها رنگ‌های متنوع می‌تواند فرق ایجاد نماید . به نظر من رنگ نقش مهمی در لبـاس دارد من روی این مساله خیلی حساس هستم. قانون نانوشته‌ای در کشور ما وجود دارد که بر طبـق آن خانم‌ها بیشتر از رنگ‌های تیره مصرف می‌کنند، ولی من سعی می‌کنم از رنگ‌های متنوع در کار‌هایم مصرف کنم.
او که یک دوره طراحی لباس را در مالزی گذرانده است ادامه می‌دهد: خوشبختانه طراحان جوان خیلی ی هستند که کار را می‌کنند هر فردی مهر و امضای را دارد. تنوع بسياري که در کارهای آن‌ها به وجود آمده باعث می‌شود قدرت انتخاب افراد بالا‌تر رود. من هم سعی می‌کنم کارهای خلاقانه انجام دهم به عنوان مثال روی مانتو‌ها یا ساق و روسری نقاشی یا چاپ دستی انجام می‌دهم تا از حالت آسان درآیند. طرح روی آن‌ها با توجه به فصل مفرق است. در فصل پاییز زمستان از نقوش اسلیمی سنتی مصرف می‌کنم اما در فصل بهار به سمت طرح‌های فانتزی یا گل شکوفه می‌روم تا لباس مناسب فصل باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک