Nod32 چیست؟

%name Nod32 چیست؟
خرید آنتی ویروس نود ۳۲

Nod32 چیست؟

نود۳۲ نام یک پروگرام امنیتی است که بروی انواع مختلف رایانه از عبارت رایانه های شخصی نصب می‌شود کار بالا بردن امنیت داده های دیجیتالی شما را به عهده می‌گیرد. به احتمال زیاد ً تاکنون نام نرم افزار های آنتی ویروس را شنیده اید، Nod32 یکی از این برنامـه های ضد ویروس است که از محبوبیت خاصی بین کاربر ان جهان ی ایرانی برخوردار است. جهت این که از اطلاعات بهتر ی درمورد برنامـه آنتی ویروس نود۳۲ برخوردار شوید، تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

حتمـا ً تاکنون به اصطلاح Nod32 خیلی برخورد کرده اید، ولی نمی‌دانید که این چیست. اگر از پروگرام های آنتی ویروسچیزی بدانید ، می بایست اشاره کرد که نود ۳۲ در اصل یکی از اینگونه نرم افزار ها است. Nod32 تولید شده بوسیله کمپانی ESET می‌باشد که ورژن های این پروگرام را این شرکت گسترش می‌دهد.

آنتی ویروس کار حذف کدهای مخربی را بر عهده دارد که می‌تواند به اطلاعات روی رایانه شما خسارت وارد نماید . پس به احتمال زیاد ً باید به این مساله نهایت دقت را داشته باشید. کدهای مخرب تنها حاوی ویروس‌ها نمی‌باشند، و دسته‌بندی‌های مختلف ی را حاوی می‌شوند که ویروس ها فقط گوشه ای از این کدهای مخرب هستند .

اولین نسخه نود، NOD-ICE نام داشت که در سال ۱۹۸۷ تهیه و تولید شد. در آن ویروس های رایانه ای در حال ارتقا بودند. این پروگرام امنیتی در ابتدا در بین کارمندان IT کشورهای اروپای شرقی رواج یافت.

اصطلاح NOD از عبارت Nemocnica na Okraji Disku به مفهوم “بیمارستان در انتهای دیسک” گرفته شد است. که خود این نام از از فیلـم ی به نام “بیمارستان در انتهای شهر” مشتق شده است.

این نرم افزار امنیتی به مانند همه برنامـه ها نصب می شود و کل امنیت رایانه شما را به عهده می گیرد. اما این بسته به نسخه ای دارد که بروی رایانه تان نصب کرده اید. جهت افرادی که از ویندوز به عنوان سیستم علت مصرف می کنند، دو نسخه اصلی به نام های Antivirus Nod32 ESET Smart Security وجود دارد که دومی بسته امنیتی جامعی را برای رایانه شما فراهم می نماید . به همین دلیل است که احتمالا بسياري از فرد ان رایانه بدون تحقیق درباره اختلاف این دو ورژن ، سعی می کنند Smart Security را بروی رایانه خود نصب کنند.

هر کدام از این ورژن ها هم به دو دسته ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی تقسیم می شود که بسته به نوع سیسـتم علت می بایست یکی از آنها نصب گردند. همچنین هر کدام از این نسخه ها یک ویرایش شرکت ی و یک ویرایش خانگی هستند که با این تفاسیر تنوعی که مجموعه ESET جهت کالاها خود ارائه کرده است، دست همه فرد ان رایانه را جهت انتخاب محصول مورد نظر باز گذاشته است.

ورژن های مختلف Nod32 جهت دستگاه های مختلف الکترونیکی مانند، تلفن های هوشمند، لوح ها، رایانه ها با هر نوع سیسـتم علت و … این مجموعه را به یکی از پر طرفدار ترین مجموعه در زمینه امنیت فناوری اطلاعات تبدیل کرده است. حتی چنانچه شما از سیسـتم علت لینوکس بروی رایانه استفاده می بکنید ، با اطمینان می‌توانید ورژن مورد نظر با سیـستم علت را بیابید بروی رایانه نصب بکنید .

از امکانات مهمی که Nod32 را برای ما فرد ان ایرانی محبوب کرده است، می‌توان به آسانی کار با آن، همين طور تامین امنیت تمام کمال آن اشاره کرد. در عین حال که از وسائل های بسیار زیاد ی برای بالا بردن امنیت رایانه بهره می‌برد، ولی کار به بدون سرو صدا انجام می‌دهد، که این امر به ویژه برای کاربر ان مبتدی بسیار زیاد قابل توجه است.


آیا Nod32 رایگان است؟

بی شک هر پروگرام ای که برای گسترش آن وقت و هزینه صرف شده باشد، نخواهد بود. مگر این که تحت مجوز نرم افزار های بازمتن انتشار شده و مجوز مصرف رایگان آن نرم افزار به همگان داده شده باشد. پروگرام امینیتی NOD32 رایگان ناست جهت مصرف از آن بایستی مبلغ مورد نظر آن را پرداخت کرد.

اما در کشور ما به این دلیل که قانون قرص و محکمی جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان و نویسندگان وجود ندارد، شما همه نرم افزار های مورد نیاز خود را به دریافت می‌کنید که برای خود دارای ویژگی ها معایبی است. که این امر برای برنامـه های خارجی شدیدتر است.

به همین دلیل ما از نود ۳۲ به صورتی رایگان از آن یاد می‌کنیم، حال آنکه همه فرد ان این پروگرام امنیتی در همه جهان برای استفاده از آن پول پرداخت می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک