گردشگری صوفیا

بلغارستان
197433 ir3249 4 گردشگری صوفیا
تور صوفیا

تور صوفیا,تور صوفیا,تور صوفیا

پایتخت: صوفیه
شهرهای توریستی : وارنا . صوفیه
زبان : بلغاری – ترکی
واحد پول :یورو – لوا
پیش شماره: ۳۵۹+

بلغارستان در جنوب شرقي اروپا واقع شده است. پايتخت آن صوفيه مذهب رسمي آن مسيحي ارتدوكس و ۹ درصد از آنها مسلمانند .زبان رايج اين کشور بلغاري است که با خط سيريلي نوشته مي‌شود
از شمال به رومانی از شرق به درياي سياه و از جنوب به تركيه يونان و از غرب به صربستان مقدونيه منتهی مي شود. بلغارستان داري تاريخ غنی است و ريشه در اعصار كهن دارد .
مهمترین شهر جذاب این کشور صوفیا و وارنا است .

وارنا :
وارنا بعد از صوفیا پلوودیو سومین شهر بزرگ بلغارستان است .اين شهر بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان به شمار می‌رود. این شهر در ۴۷۰ کیلومتری شمال شرقی صوفیه قرار دارد شهر های مهم اطراف دوبریخ شومن بورگاس هستند .

جاذبه هاي توريستي :
مهمترین محل جالب آن کلیسای کامل است که در مرکز شهر قرار دارد .
پارک باغ دریایی یک محل تفریحی با تعدادی پلاژ موزه دلفین ها چندین رستوران است که از محل های دیدنی وارنا است . بلغاریها به این منطقه مورس کاتو گرادینا و به انگلیسی سي گاردن می گویند .
مجتمع ماسه های طلایی يا گلدن سندز مجموعه اي از مروارید های آرمیده در بین انبوهی از تپه های جنگلی ماسه های سفید طلایی و آبهای زلال آبی انعکاسی از بهشت بر روی وسیع ترین ساحل شمال وارنا با مساحتی به ابعاد ۵ کیلومتر طول ۱۰۰ متر عرض است .
گلدن سنوز استراحتبعضی است مجلل مفرح برای کودکان و خانواده ها که دارای امکانات فوق الاده ورزشی ، تفریحی ، چشـم ه های آب بهبود ی که بارها جایزه مشهور پرچم بین المللی را از محیط زیست دریافت کرده است.

اطلاعات بیشتر

مراکز خرید :
يكي از بزرگترين مركز خريد در وارنا ، وارنا مال است. وارنا مال پاساز بزرگي است كه در حدود ۱۵۰ فروشگاه متنوع اقلام مختلف از و سوغاتی و لوازم الکترونیک را درخود جاي داده اند . شما مي توانيد با مشاهده از مغازه هاي آن خريد بهتر ي انجام دهيد. اين مال داراي فست فود هاي متنوعي است . به اضافه آن مغازه های کوچک و جالب در بازارهای خیاباني وجود دارد كه شما مي توانيد كيف كفش ،چرم، صنايع دستي و سوغاتي هاي را از آنها تهيه نماييد.

فرودگاه :
فرودگاه وارنا در ۸ كيلو متري غرب وارنا واقع شده است.

حمل و نقل عمومی :
حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي ميني بوسهاي مسير ثابت، اتوبوس، اتوبوس برقي مي باشد.
اکثر تافردی ها در وارنا قابل اعتماد می باشند ، اما از راننده هايي كه در خارج از ایستگاه های قطار و اتوبوس منتظر مسافران هستند بر حذر باشيد.
تاكسيهاي اين شهر تماما به رنگ زرد بوده محاسبه نرخ كرايه با مصرف از تاكسي متر انجام مي گيرد. نام راننده و شركت تاكسي مورد نظر در كنسول جلوي اتومبيل نصب شده است. تافردی ها را مي توان دراطراف تقاطع هاي بزرگ بيابيد و يا ميتوانيد با مصرف از تلفن آنها را بخدمت بگيريد.
نرخ تاكسي به ازاي هر كيلو متر بين ۵ تا ۱۵ لوا مي باشد كه اين نرخ در روزهاي تعطيل تا ۳۰ درصد نيز ممكن است افزايش يابد.

تاريخچه :
وارنا يكي از قديمي ترين شهرهاي اروپا است.فرهنگ هاي زیاد ی در اين منطقه به نیز آميخته شده اند. در حومه وارنا وقت حفاريهاي باستان شناسي در مكاني كه نكروپوليس ناميده مي شود، قديمي ترين گنجينه طلاي دنيا مربوط به هزاره چهارم قبل از ميلاد كشف كردند.
این شهر طی سال‌های ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۶ به نام استالین نامیده می‌شد.

اقتصاد :

وارنا از نظر اقتصاد گردشگري؛ نقش بسيار مهمي براي مردم منطقه و مردم کشور بلغارستان دارد.اهالي اين شهر از انواع و انواع شگردها جهت کسب درآمد بهره مي‌برند. اجاره دادن سايبان تخت در حاشيه ساحل و همينطور اجاره دادن اتومبيل، موتورسيکلت، دوچرخه اسب‌هاي کوتاه قد، از عبارت اين شگردهاست. در بازارچه‌هاي اطراف اين مناطق ساحلي، انواع انواع جانوران نظير طوطي، ميمون، تمساح و مارهاي کوچک بزرگ موجود است تا گردشپرهزینه در ازاي پرداخت مبلغي آن‌ها را در اختيار گرفته عکس زیبا يادگاري بگيرند.
وارنا یکی از شهرهای فعال در حال گسترش با جاده های ارتباطی خوب ، هوای عالی حمل و نقل دریایی راه آهن است. این شهر سومین مرکز بزرگ صنعتی بلغارستان است و در امر صنعت کشتیرانی کشتی سازی تعمیرات کشتی فعال است .

صوفیا
صوفیا شهری است محصور بین رشته کوهها, یک شهر بزرگ صنعتی که مرکز فرهنگ و خلاقیت بلغارستان نیز است . با وجود خیابانهای عریض پارکهای زیبا ساختمانهای مدرن به سختی می توان باور کرد که این شهر قدمت تاریخی ۱۰۰۰ ساله دارد.

مناطق جذاب صوفیا عبارتند از :
بولوار ویتوشا
پارک آزادی
کلیسای مدور ژرژ مقدس
آب گرم معدنی
کاخ سابق سلطنتی
موزه ملی تاریخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک