ویزا و انواع آن

ویزا و انواع آن
2161063056232694124362202134725335170209 ویزا و  انواع آن

شرایط ویزا جهت سفر به كشورهای خارجی ۲ گونه است؛ یا كشور مزبور از اتباع ایرانی درخواست ویزا می‌كند ‌یا به سبب قراردادهای فی‌مابین، اتباع دو كشور از دریافت ویزا معاف هستند . پس اولین قدم برای سفر های خارجی این است كه معین کنـید كشور مورد نظر از شما ویزا می‌خواهد یا خیر‌؟

روادید ایران

‌ابتدا خوب است ببینیم اصلا ویزا چیست و چه كاربردی دارد؟ ‌ویزا مدركی است كه ضمیمه گذرنامـه شما می‌شود نشان می‌دهد كه یكی از نمایندگان دولت آن كشور در سفارتخانه یا كنسولگری‌، درخواست شما مبنی بر ورود به كشور متبوع خود را ارزیابی و تشخیص داده است كه شما شرایطی هستید كه جهت هدفی ویِژگزینشه به آن كشور وارد می‌شوید.
در عین حال می بایست توجه داشت، گرفتن ویزا تضمین ورود به كشور مورد نظر نیست افسران مهاجرت در مرزها می‌توانند از ورود مسافران به دلایل مختلف پیشگیری ‌كنند.

به طور معمول ویزا در مبادی ورودی هر كشوری، نشان‌ می‌دهد هدف سفر شما چیست، چه مدت در آن كشور اقامت خواهید كرد آخرین مهلتی كه جهت ورود به كشور مورد نظر دارید، چه تاریخی است.
ویزا مدركی است كه ضمیمه گذرنامـه شما می‌شود نشان می‌دهد كه یكی از نمایندگان دولت آن كشور در سفارتخانه یا كنسولگری‌، درخواست شما مبنی بر ورود به كشور متبوع را ارزیابی تشخیص داده است كه شما شرایطی هستید كه جهت هدفی ویِژگزینشه به آن كشور وارد می‌شوید

انواع ویزا
ویزا انواع مختلف ی دارد كه بر اساس هدف اعلام شده از طرف شما ارائه مدارك برای اثبات آن صادر می‌شود. ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی،‌ دانشجویی،‌ تجاری، ‌پژوهشی و…‌ پس اكیدا توصیه می‌كنیم از ابتدا بایستی روادید دریافت شده توسط مسافر مناسب کار مورد نظر (تجاری، توریستی، دانشجویی یا هر نوع دیگر) باشد. در غیر این صورت ممكن است مسافر در طول سفر دچار مشكلات ابه احتمال زیاد لی شود.

ویزا می‌تواند به صورت singleصادر شود كه در این صورت به شما تنها مجوز یك بار ورود به آن كشور را می‌دهد. همچنین ‌ ویزای شما ممكن است multiple باشد كه به این ترتیب، شما امكان ورود خروج زیاد به كشور صادركننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت.
پس اگر نیاز به مسافرت بعدی به كشور مورد نظر را دارید، به خاطر این‌كه مجبور نباشید جهت مسافرت بعدی ویزا بگیرید، سعی نمایید ویزایی با مدت اعتبار زیاد ‌تر و به صورت multiple بگیرید.
نكته مهمی كه ‌‌باید به آن اشاره كرد، قانون عدم امكان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهای كمتر از ۶ ماه اعتبار است، اما در موارد ی ویِژگزینشه مانند مشكلات پزشكی این كار انجام می‌شود.

از ویزا به بهتر ی نگهداری نمایید
به خاطر داشته باشید كه در یك كشور خارجی، گذرنامـه به منزله كارت شناسایی برگه هویت شماست همچنین داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاك آن كشور است كه به همین بایستی در حفظ و مراقبت آن كوشا باشید‌.
از همه صفحات گذرنامـه و ویزا ۲ سری فتوكپی تهیه و تولید كرده یكسری را در محل اقامت گذاشته سری دیگر را همراه خود داشته باشید تا در صورت سرقت یا مفقود شدن گذرنامـه از آنها مصرف کنـید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک