شهر افسانه ای ترکیه

شهر افسانه ای ترکیه

lost city palmyra syria 24726 600x450 شهر افسانه ای ترکیه

ترکیه همواره یکی از زیبا ترین کشور های دنیا بوده که سالانه مهمانان زیادی را از کشور ما به کشور خود می کشاند ایرانیان منبع در آمد ترک ها می باشند و سالانه در ایران تور ترکیه رونق فراوانی دارد به خصوص تور تورکیه استانبول آن که مشتریان فراوانی دارد.

شهر تروا به انگلیسی Troy، قبلاً شهری افسانه ای شناخته می شد. اما بعد از کشف خرابه های آن در سال ۱۸۷۰، در تپه حصارلیغ آناتولی واقع در شمال شرقی ترکیه، جنوب غربی داردانل و در نزدیکی ساحل دریا، واقعیت آن اثبات شد.

به این ترتیب تروا شهری است که هم ریشه در واقعیت دارد و هم افسانه های زیادی حول آن شکل گرفته. این شهر در ایلیاد یکی از کتاب های شعر متعلق به هومر، توصیف شده است.

تروا در ۳۰۰۰ پيش از ميلاد مسيح پايه گذاري شد و تا ۵۰۰ بعد از ميلاد نه بار تخريب و دوباره بازسازي شد. به اين ترتيب اين شهر به مدت ۳۵۰۰ سال به شکل پیوسته ساكناني داشته است. اولين تروا كه در سال ۳۰۰۰ پيش از ميلاد سنگ بنای آن گذاشته شد، در ۲۵۰۰ پيش از ميلاد تخريب شد و ترواي دوم به جايش ساخته شد. اين تروا هم بر اثر آتش سوزي ای که حوالی ۲۳۰۰ پيش از ميلاد رخ داد از بين رفت. سپس ترواي سوم، چهارم و پنجم یکی بعد از دیگری و به جای یکدیگر ساخته شدند. شواهد حاكي از اين است كه در این شهرها فعاليت زياد و قابل توجهی صورت نمي گرفته. اما ترواي ششم كه بين ۱۲۷۵-۱۸۰۰ پيش از ميلاد ساخته شد امروزه بسيار مورد توجه است و ديوارهاي به جامانده از اين شهر وضعیت خوبي دارد.

به دنبال ترواي ششم، ترواي هفتم متولد شد. ترواي هفتم جايي بود كه جنگ مشهور تروجان در ۱۲۰۰ پیش از میلاد در آن رخ داد كه اولين جنگ بين شرق و غرب شناخته می شود. تروجان به فرهنگ و مردم تروا اشاره دارد.

براساس افسانه ای یونانی، پايه گذار شهر تروا، ايلوس پسر تروس است و نام تروا از نام تروس مشتق شده است. پسر و جانشين ايلوس، لائومدون بود. در زمان او هركول شهر را تسخير كرد و لائومدون به دست هرکول كشته شد. در طول پادشاهي پسر لائومدون، یعنی پريم بود كه جنگ تروجان رخ داد. نتیجه این جنگ تسخير و ويراني شهر بود.

در طول اين جنگ مردم زيادي از مكان هاي مختلف آناتولي به كمك تروا آمدند اما به خاطر حقه اسب چوبي، شهر سقوط كرد و تروا ويران و سوزانده شد. تروجان هايي كه از مهلكه گریخته بودند، دوباره شهرشان را ساختند و به زندگي در آن ادامه دادند. ترواي هشتم میراث دوره هلني را حفظ كرد. اما ترواي دهم ترواي دوره رومي شد. اين شهر در طول پادشاهي امپراتور آگوستوس پايه گذاري شد و به نظر مي رسد كه تا قرن چهارم ميلادي شهر بسيار مهمي بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک