نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا

نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا

چیزی که در مورد سفر توریستی به اروپا و آمریکا مطرحه، پیش از هر چیز شرایط گرفتن ویزاست که مثلاً در مورد کشور کانادا، نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتیه که قبل از رفتن به کانادا باید حل بشه!
به واسطه وسعت زیاد آمریکای شمالی و ویژگی‌های منحصر بفردش، همه ساله عده زیادی از گردشگران و خیل عظیمی از افرادی که علاقمند به اشتغال در آمریکا و کانادا هستند، برای ویزای این کشورها اقدام می‌کنند. در سال‌های گذشته، اخذ ویزای توریستی کانادا بسیار ساده بود و حتی در مواردی برای ویزای مهاجرت هم می‌شد امیدوار بود؛ اما در حال حاضر چند سالی‌ست که به دلیل اوضاع ناآرام جهان و تعداد زییادی از مهاجران که به دلیل جنگ و شورش و… از کشورشان خارج می‌شوند و امیدوار به اقامت در کانادا هستند، دولت این کشور سخت گیری‌هایی را -حتی برای گردشگران- در امر صدور ویزا در نظر گرفته است.
ویزای کانادا از آن دست ویزاهایی‌ست که کم وبیش مشکلاتی را به علاقمندان‌اش تحمیل می‌کند و اگر متقاضیان سفر به کانادا از مسیر درستی که برای آن‌ها پیش‌بینی شده است، ذره‌ای خارج شوند، ممکن است که این مشکلات روز به روز افزایش یابند. بزرگ‌ترین مشکلی که گردشگران در مقابل خود می‌بینند، عدم وجود سفارت و یا کنسول‌گری‌های کانادا در ایران است و علاقمندان مجبورند برای گرفتن وقت سفارت کانادا به یکی از کشور‌های ترکیه و یا امارات متحده عربی سفر کنند.

این سفر که خود مشکلاتی نظیر تحمل قوانین کشوری دیگر را به دنبال دارد، هزینه‌های مالی و زمانی فراوانی را روی دست گردشگران می‌گذارد تا تور کانادا که یکی از محبوب‌ترین تورهای جهانی است، برای ایرانیان بسیار پرهزینه و متعاقب آن، کم مخاطب باشد. حتی خانواده‌هایی که خواهان تازه کردن دیداری با عزیزانشان هستند، مجبورند قبول این مشکلات را به جان بخرند. لااقل با به راه افتادن خدمات پیکاپ ویزا، بخشی از این مشکلات به فراموشی سپرده شدند و گردشگران توانستند از رنج سفرهای غیرضروری رهایی یابند. خدمات پیکاپ ویزا به این صورت است که به جای متقاضی ویزا، شخصی به نمایندگی از او با سفارت کانادا ارتباط می‌گیرد و در غیاب متقاضی اعمال مربوط به ویزا را انجام می‌دهد.

در میان تمام این مشکلات، پروسه ثبت‌نام ویزا و پرداخت هزینه‌ها برای اخذ وقت سفارت نیز -در صورت عدم آگاهی لازم- ممکن است مشکل‌آفرین باشد. لذا سالیان سفر با سال‌ها سابقه کارشناسی در امر ثبت‌نام و پی‌گیری ویزاهای کانادا، توصیه می‌کند که پیش از هر اقدامی، از مشورت با مشاوران خبره ویزای کانادا بهرمند شوید؛ چون همان‌طور که گفته شد، ویزای کانادا جزو ویزاهای سخت و پرمشغله است و بروز هر گونه اشتباهی در مراحل انجام کار، می‌تواند ماه‌ها زمان گردشگران را بر باد دهد. از آن‌جایی که اخذ وقت سفارت و ثبت‌نام ویزا و ارسال پاسخ از سفارت کانادا، ۴ هفته تا ۶ ماه به طول می‌انجامد و هزینه‌هایی دارد، بهتر است که متقاضیان ویزای کانادا پس از آگاهی کامل از شرایط و ضوابط آن و با هماهنگی با کارشناسان امر، اقدام به ثبت‌نام کنند.

One thought on “نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک