آیا استفاده گران از دابسمش دچار اختلالات روانی هستن

آیا استفاده گران از دابسمش دچار اختلالات روانی هستن

داب اسمش آیا استفاده گران از دابسمش دچار اختلالات روانی هستن

هر پدیدہ تازه ای در ابتدا جذاب است و می تواند افراد مختلف  را شیفته کند . تا اینجا مشکلی نیست اما اوضاع زمانی نگران کننده می شود که این پدیده به مشغله ذهنی افراد تبدیل شود و هر لحظه مشغول به کار با آن باشند. محققان و پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در این باره می گویند: «افرادی که با اپلیکیشن دابسمش ویدئو تهیه کرده و آن را در اینترنت به اشتراک می گذارند کارشان شبیه کسانی است که تا پیش از این دنبال سلفی گرفتن و انتشارآن در شبکه های اجتماعی بودند. به این نتیجه رسیدیم که افراط در این کار می تواند با بروز اختلالات روانی در ارتباط باشد ومانند سلفی گرفتن بیش از حد، اثرات مخربی به همراه دارد.» دکتر شونگ شوا تسوی، پژوهشگر و استاد دانشگاه ملی مالزی در این باره اینطور توضیح میدهد: «به نظر من دابسامش یک اپلیکیشان سرگرم کننده است که به جوانها امکان میدهد استعدادهای شان را نمایش دهند.» به عقیده او، دابسامش فقط جنبه سرگرمی دارد و استفاده از آن نگران کننده نیست. به گفته روانشناسان، استفاده از این اپلیکیشن و به اشتراک گذاشتن ویدئوها در شبکه های اجتماعی به خودی خود ضرری ندارد. ضمن اینکه عکس و فیلم بیشتر از متن ونوشته در ذهنها باقی می ماند. علاوه بر این گفته می شود افرادی که در بیان خودشان و ابراز وجود مشکلی دارند به کمک ابزارهای این چنینی می توانند احساسات خودشان را بروز دهند، اما عیبش این است که این شیوه بروز احساسات، ارتباطی یک  طرفه است و علاوه براین اگر کاربران مراقب تعداد دفعات استفاده از این اپلیکیشن نباشند این موضوع می تواند برای شان آسیب هایی را به همراه داشته باشد چون ابراز احساسات بیش از حد در دنیای مجازی آسیب زاست. یافته های پژوهشگران نشان می دهد افرادی که به طور مرتب عکس ها و فیلم هایی از خودشان را در شبکه های اجتماعی نشان می دهند، احتمال دارد که به خود شیفتگی دچار شده یا اشخاص خودمحوری باشند.
اگر فردی سه یا چهار بار در روز از روی عادت تصاویر و عکسهایش را اپلود کند، واضح است که در شخصیت این فرد اختلالی وجود دارد. دلیلش این است که اگر مادر طول روز زمان زیادی را صرف انجام کاری کنیم که ارتباطات اجتماعی ما را با دیگران تحت تاثیر قرار دهد این موضوع نشان دهنده یک مشکل یا اختلال ونداشتن سلامت روانی است.

در کنار این موضوع افرادی هستند که به اینترنت وابستگی زیادی دارند و حداقل چهار ساعت در روز را به آپلود عکس و فیلم و دنبال کردن تعداد لایک های دیگران اختصاص می دهند. گاهی پیش می آید که وقتی از اینترنت دور می شوند استرس می گیرند و از این موضوع نگران هستند که در غیاب آنها در صفحات شخصی شان چه جریانی برقرار است. این افراد هم باید مراقب باشند و زمان مشخصی برای بودن در شبکه های اجتماعی در نظر بگیرند تا اعتیاد آنها برطرف شده و به زندگی فردی و اجتماعی شان صدمه وارد نشود.

One thought on “آیا استفاده گران از دابسمش دچار اختلالات روانی هستن

  • اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۶ در۹:۱۳ ب.ظ
    Permalink

    به نظر من آقای دکتر صحیح می فرمایند و دابسمش فقط جنبه سرگرمی دارد و می توان کلیپ های خنده دار و بامزه باهاش ساخت و وقتی دور هم هستیم می خندیم و سرگرمی ایجاد میشه تا اینجاش درسته اما زمانی که از هر چیزی بیش از اندازه استفاده کنی مضر هست مثل همون سلفی کشیدن ، ثبت خاطره و عکس از لحظات خوبه اما نه اینکه بعضی ها به خاطر سلفی کشیدن جونشون رو به خطر می اندازند و می میرند همین عید امسال اخبار دو مورد مرگ رو به خاطر کشیدن سلفی اعلام کرد که به نظر من اینجور آدما احمقی بیش نیستند .

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
سوپروب close
خرید بک لینک